Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z VV na Bílé Skále 2007

29. 9. 2007
Žádná vzdálenost není nepřekonatelná a nadšení do pejskařiny nezná hranic... Na letošní prodloužený výcvikový víkend (2007) to měl někdo "co by kamenem dohodil" (ti z Jindřichova Hradce a okolí), někdo se cestováním vešel do hodiny (např. ti z Tábora, Pelhřimova či Budějovic). Mnoho pejsků dorazilo z hlavního města, paradoxně však bylo snad nejvíce těch, kteří k nám projeli celou republiku - ať již ze severních Čech, Chebu či Ostravy. Zmiňované hranice k nám překonali tentokrát rotvajleři tři! Jeden z Rakouska a raritou víkendu se stali dva pejsci , kteří se k nám přeplavili na trajektu až z Londýna! A všech těchto, více než 40 rotvajlerů , doplňovala pestrá paleta plemen a spousta lidských přátel. Nepřátelsky se tentokrát tvářilo počasí. Čtvrteční odpoledne namlsalo přijíždějící večerním sluníčkem , aby se pak od noci po páteční poledne celý areál utápěl v dešti a loužích. Ale nic netrvá věčně a s první známkou ustávajícího deště už trénovali psovodi na okolních pastvinách pachové práce. Šest družstev - z nichž nezaměnitelně vystupovala osmičlenná Puppy skupina (s horní věkovou hranicí 6 měsíců ) pokračovalo na poslušnostech a večerních obranách, kde čtyři figuranti odvedli opět neuvěřitelný kus práce se všemi pejsky - od kroužku psích mimin až po zkouškové obrany. Přes večerní vlhké a lezavé počasí se většina účastníků sešla u ohně na pečeného vepříka , zatímco pejsci snili své psí sny v lidských spacácích :-) . Sobotní odpoledne přivítalo další chovatele plemene na svodu dorostu pořádaném RTW-SPORT a tak 25 účastníků (fota ZDE) mohlo odjet spokojených s posudkovou kartou a vyhřátým kožíškem. Účastníky výcviku čekaly v neděli mezinárodní zkoušky z výkonu (12 rotvajlerů na ranním nástupu bylo pro pana rozhodčího naprostou raritou). Za ranních mlh skládalo 7 pejsků stopařské speciály a ostatní zkoušky všestranné.

Po čtyřech dnech plných her , výcviku, psí lásky a krásné přírody jsme se museli rozloučit . Před námi je dlouhá zima...Ale s jarním sluníčkem se těším na opětovné setkání :-(

Alespoň někteří účastníci našeho setkání na Bílé Skále:

Trio čtyřměsíčních rotvajlerů - sourozenci Jump, July a Jolly

Jolly VOMBAT - v nové rodině "Jolly 2." má se zkušenou majitelkou velkou budoucnost. Jsem ráda, že s July si budou moci hrát i napřesrok! Jolly je tak trochu naše výzva - kdo toho bude příště umět lépe a více!

Jump - Vombat, který na akci absolvoval takřka "rychlokurz" výcviku, jelikož se za námi přijel podívat jen na jeden den. Neuvěřitelně chápavé a nadšené štěňátko po chvíli chodilo po kladině, u nohy, stopovalo a kousalo do hadru... Také se na něj na jaře těšíme!

July VOMBAT - je domácím štěňátkem na Bílé Skále a tak jsem využila spousty lidí a podnětů hlavně k tomu, aby se Jula pohybovala bez problémů mezi ječícími dětmi, sprchami, posvačila ze všech sáčků s pamlsky a neměla v budoucnu sebemenší problém se vztahem k cizím lidem. To vše jsme stačily proložit základy výcviku a neřízenými šarvátkami v Puppy družstvu.

Tara - aneb Elena Terezský dvůr se věkově shodovala s vombatími miminky a výborně si všichni rozuměli. Chvílemi bylo těžko rozpoznat, kdo z té hromady chlupů svíjejících se na zemi je který ...

Frenn VOMBAT - maminka vombatích štěňátek složila na výcvikovém víkendu stopařskou speciálku FPr 3! Frenn je první pejsek, se kterým jsem se odvážila skládat zkoušku 3. stupně - a na první úspěch se nezapomíná!

Chad VOMBAT - syn Frenn přijel tentokrát jen na svod dorostu. Chad jako vždy veselý, krásný a temperamentní. Moc se těším na jeho využití v chovu!

Cheddar VOMBAT - po téměř několika letech jsme se s tímto pejskem vítali jako nerozluční přátelé. Jeho návštěvou svodu mi majitelé udělali obrovskou radost a těším se, že od příštího roku se Cheddar zapojí i do výcviku na našich akcích...

Chelsea VOMBAT - poslední účastník svodu z Ch-vrhu a typově stejná jako její bratři. Přestože na výcvik přijela jen na pouhé dva dny, na trénink to stačilo. Škoda, že se s majitelkou neodvážily na zkoušku :-(

Ing VOMBAT - to Ineček se odvážil a měsíc po složené zkoušce ZM složil další všestrannou, tentokrát IPO-V! Den předem splnil svod dorostu a v mezidobí majitelka pomáhala coby instruktor dalším účastníkům víkendu - aneb - co vše lze stihnout. GRATULUJEME!

Irr VOMBAT - i on má absolvovaný svod dorostu a s Ingem a Ireissy spolu cvičí v jednom družstvu - máloco funguje tak dobře coby motivace do další práce...

Ireissy VOMBAT - jako July je i ona jediná psí slečna z vrhu účastnící se našich akcí. Kromě svodu, obran, stop, poslušností, stačil její majitel pro všechny připravit opečeného čuníka, za což jsem mu velmi vděčná!

Hikko VOMBAT - jediný zástupce vrhu H na akci a to zástupce velmi úspěšný - v závěru složil stopařskou zkoušku FPr1 za 86 bodů. GRATULUJEME. V letošním roce jej ještě čeká přehlídka na svodu plemeníků, tak se velmi těšíme.

Greissy VOMBAT - jedna z velmi úspěšných fen, která na konci akce složila stopařskou zkoušku FPr1 a z celkového počtu 100 možných bodů ztratila pouze sedm! GRATULUJEME! . Její majitelce jsem moc vděčná za sponzorování celé akce, za metodické vedení družstva, které s nadšením zvládla vedle výcviku a svodu velmi perspektivní fenky ze svého vlastního odchovu po Greissy - Airis Budweisrot .

Grainne VOMBAT se, bohužel, prohání po nebeských pláních, ale její život dál koluje v žilách syna Fareed Ankys. A jaký život! Neuvěřitelně vitální a náruživý pes pod pečlivým vedením majitelky si do Londýna odváží z víkendu zkoušku ScHH1. GRATULUJEME!

 

POTOMCI FAARBYHO VOMBAT :

Celkem se sešlo šest potomků Faara. Nejen na svod, ale zejména přijeli vybít svoji neutuchající energii ve výcviku. Poprvé se v dospělém věku setkali Apollo a Ara z Pyšel k radosti nejen mé, ale zejména chovatelky.

Apollo z Pyšel - dvouletý pes, který za námi jezdí pouze jen pro potěšení. Potěšil nás na svodu dorostu a je neuvěřitelné, že pejsek za rok bez výcviku vůbec nic z loňského kurzu nezapomněl.

Ara z Pyšel - sestra předchozího psa s letošním velkým úspěchem ve výcviku. Za dva měsíce složila fenka tři zkoušky z výkonu. Zde na víkendu to byla stopařská zkouška druhého stupně FPr2. GRATULUJEME

Bess COROT - fena z další dvojice sourozenců na akci. Po tatínkovi zdědila ohromný elán do práce a těšíme se, že zkouškami bude stíhat "polosestru" Aru. Na Bílé Skále absolvovala s úspěchem svod dorostu.

Baddy COROT - obrovský a mohutný pes také absolvoval svod a ani on povahou a rysy tatínka nezapře.

Dascha Abba Sonia - importovaná fenka do Anglie, odkud si k nám přijela zatrénovat. Pohybem "lipicána" a elánem do každé činnosti mne naprosto nadchla. Zejména poté, kdy po příjezdu mi blaženě vlezla do náruče, jako bychom se vídaly denně. Z akce si na ostrovy odváží složenou zkoušku BH. GRATULUJEME!

Bone v. Handelkreuz - pravidelný účastník našich výcviků využil možností areálu a pomocníků dosyta. Pejsek nedosahuje zatím k věkové hranici umožňující mu účast na zkoušce, tak se moc těšíme na příští rok, že doplní řady účastníků na ranních nástupech před rozhodčím.

 

NĚKOLIK NA AKCI :

Ar Čebro - alias Arísek střídal výcvik ve skupině dospělých s obranou v Puppy družstvu. Těší nás, že i tohoto pejska uvidíme častěji

Phalko z Melberu - další z úspěšných pejsků - na akci složil mezinárodní zkoušku IPO - V. GRATULUJEME! ¨

Cindy v. Ulises - stálice našich setkání, další, bez které si už dnes nedokážeme organizaci představit. Majiteli jsme vděčni za mnoho sponzorských darů pro účastníky.

Pegy Cacho - fenka, která na Bílé Skále nejen absolvovala svod, ale pokročila i v obranách.

Další fotografie naleznete ZDE

Není v mých silách psát o všech účastnících víkendu. Postupně zde zařadím odkazy na všechny fotografie z akce či na osobní stránky pejsků, kde se s nimi můžete seznámit.

Lucie Zavoralová, http://vombat.cz/